שיפוץ אמבטיה

פורסם על ידי - shiputznik ב28/03/2013 בבית וצרכנות, שיפוץ בבית |

קודם כל מגיע לכם מזל טוב. אנחנו יודעים שלא בהכרח העובדה שחיפשתם חומר באינטרנט על הנושא אומרת שאתם עוברים לבית חדש או שיש לכם יום הולדת, אבל מקלחת חדשה היא תמיד הזדמנות להתרענן, תרתי משמע. מאחר וכיום ישנו היצע מגוון ביותר בתחום זה, הכנו עבורכם מורה נבוכים קצר או כמו שאנחנו קוראים לו – המדריך שלכם למקלחת הבאה שלכם. לפני הכל מילה אחת קטנה – לעולם אל תרכשו אביזרים כאלה מבלי שתהיו בטוחים במאה אחוז שהם נושאים תו תקן של מכון התקנים הישראלי. גם אם מציעים לכם מחיר זול באופן מיוחד, אל תתפתו לרכוש ציוד זול מדי כי בסופו של דבר הוא יכול לעלות לכם ביוקר ואנחנו לא מתכוונים רק מבחינה כספית אלא גם מבחינה פיזית. בסופו של דבר אתם תצטרכו לעמוד בו עירומים והדבר האחרון שאתם רוצים הוא לעמוד עירומים ליד זכוכיות שבורות. וכעת, אחרי שהוצאנו את זה החוצה – אפשר להמשיך.

מקלחונים, הנקודות החשובות

אחת הנקודות החשובות ביותר שיש לעבור עליהן היא אחריות יצרן. שימו לב ראשית שאתם מקבלים תעודת אחריות אבל שימו לב גם מה מכילה התעודה, כלומר לכמה זמן ניתנת האחריות ומה היא כוללת בתוכה. האם כל תקלה שהיא נכללת במסגרת האחריות או לא, האם האחריות כוללת את עלות הובלת החלקים או לא וכיו"ב. לאחר מכן עליכם להחליט על סגנון הסגירה. האם אתם מעדיפים דלתות או שמא אתם מעדיפים מסילות? לעתים הבחירה נגזרת מחלוקת החלל בחדר האמבטיה, אבל לפעמים מדובר על פונקציה של מחיר. ככל שהמקלחון יהיה אטום יותר, מן הסתם הוא יהיה איכותי יותר ולפיכך – יקר יותר.

ואם כבר מדברים על סוגים שונים של מקלחונים, חשוב להזכיר כי הם נבדלים זה מזה בעיצוב הבסיסי. הסגנון הבסיסי הוא המרובע. הוא נפוץ מאוד וייתכן ולא מתאים לחדרי אמבטיה קטנים בגודלם. השני הוא המעוגל. הקווים המעוגלים הפכו אותו לפופולארי יותר מהמרובע אך חשוב לדעת כי הוא יקר יותר, שלא תגידו שלא אמרנו לכם. הסוג הקטום הוא כשמו כן הוא – בעל פינה קטומה ומתאים מאוד לחדרי אמבטיה קטנים במיוחד. מלבד כל אלו יש מקלחון פינתי שמכיל רק שתי דפנות כיוון שהפאות האחרות שלו הן למעשה הקירות של המקלחת ויש גם מקלחון חזית. האחרון הוא כזה שבנוי בצורה של קופסה בעלת שלוש פאות. דלת ההזזה בו נעה בתשעים מעלות פנימה או החוצה.

תוספות שונות

אם רוצים לשדרג אותם מעט, ישנן שפע של תוספות עבור מקלחונים. ניתן לרכוש למשל אגניות ניקוז מחרסינה שמגביהות אותו מעט ושומרות על המים בתוכו וכמובן ברזים שונים בהתאם לסוג הלחץ שיש לכם. האם שמעתם על מקלחת שוודית מרובת זרמים למשל? התחילו להתעניין בנושא ואנחנו מאחלים לכם שתהיה לכם מקלחת מושלמת ומרעננת, אמן.

לדוגמאות למקלחונים ניתן למצוא באתר ח.מ מראות וזכוכית

תגים: , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>