עבודות נירוסטה

פורסם על ידי - shiputznik ב08/10/2013 בבית וצרכנות |

גם במגזר התעשייתי כמו גם במגזר הפרטי, הולך וגובר השימוש בנירוסטה. הסיבות לכך טמונות בחוזקה, בעמידותה הרבה ובתייחס למגזר הפרטי, כמובן גם ביופייה היחודי של מתכת זו.אם כן מהי הדרך לבחור מוצרי נירוסטה, וכיצד נוכל לוודא כי עבודות נירוסטה שבהן אנו מעוניינים יעשו בהתאם לצורך שלנו. על כך במאמר הבא.

מקור השם נירוסטה היא למעשה בקיצור וחיבור של מספר מילים בגרמנית אשר פירושן המילולי למעשה הוא "פלדה בלתי מחלידה". אם כן הנירוסטה היא סוג של פלדת אל חלד אשר מהווה שם כולל למספר רב של איכויות, חוזקים, קושי, מידת מגנטיות ועוד.

ישנם הרכבים שונים לסגסוגת  הנירוסטה לצורך התאמתה למגוון של שימושים. על כן, נירוסטה המשמשת לייצור משטח עבודה למטבח או כיריים ביתיים היא לא אותה הנירוסטה שאיתה משתמשים לצורך ייצור מיכלים לתעשייה או לחקלאות למשל, על כן חשוב לדעת מהו הצורך שלכם ומהו סוג הנירוסטה המתאים ביותר לצורך הספציפי שלכם.

על עבודות נירוסטה לא מתפשרים!

הכותרת בשורה הקודמת היא אולי כללית ואולי אף קלישאתית, אך אין דרך טובה יותר להעביר את הרעיון של חשיבותה של איכות העבודה בכל הקשור לנירוסטה. איכות העבודה מתחילה בכך שאיש המקצועי העומד לרשותכם ידע לשאול את כם את השאלות הנכונות לצורך אפיון סוג הנירוסטה שאותו תצטרכו על מנת שיוכל לשרת אתכם באופן הטוב והיעיל ביותר.

כמובן שעבודות נירוסטה איכותיות מתאפיינות גם ברמת גימור גבוהה. כלומר, גם אם הזמנתם מיכל נירוסטה, לצורך העניין, אשר אמור להכיל נוזלים כלשהם, חשוב מאוד כי ה'תפרים' בין חלקי הנירוסטה השונים, ראשית יעשו באופן הטוב ביותר וימנעו טפטופים או נזילות מנקודות החיבור עצמן. מעבר לכך חשוב שהתפר עצמו יעשה באופן מקצועי ובאמצעות החומר הנכון אשר ימנע ממנו להחליד עם הזמן החולף.

גם אם אתם בטוחים שפניתם לבעל המקצוע האמין והאיכותי ביותר, תעשו נכון אם תוודאו במו עיניכם כי אכן מדובר כאן בעבודת נירוסטה איכותית. איך תוכלו לבדוק זאת?

ראשית בדקו כי הריתוך נעשה בצורה חלקה וכי אין 'בועות'. בועות אלו מעידים על כך שהריתוך נעשה באופן לא מוקפד והוא עלול לגרום לנזילות מבעד לריתוך (מה שעלול להיות מסוכן ביותר במידה שמדובר בנוזלים בטמפרטורות גבוהות או בחומצות) ואפילו להתפרק לחלוטין, כבר תוך זמן קצר.

הדבר הבא שמומלץ לבדוק הוא איכות הליטוש הסופי של הנירוסטה. ליטוש גס מידי, יגרום לחריצים בנירוסטה מה שבסופו של דבר יביא לידי קורוזיה וחלודה אשר ישחקו את הנירוסטה במהירות.

כמו מרבית הפיטים וחומרי הגלם שאותם ניתן לרכוש, גם כאשר מדובר בנירוסטה אין מחיר אחיד עבור כל סוגי הנירוסטה ועבור כלל היצרנים והמשווקים. מנגד ישנו בהחלט טווח מחירים מקובל אשר כל סטייה ממנו, כלפי מעלה או כלפי מטה, באופן משמעותי צריכה להדליק נורה אדומה.

תגים: ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>