מראות וזכוכית בעיצוב הפנים

פורסם על ידי - shiputznik ב16/05/2013 בעיצוב פנים |

למרות שאת המראה המודרנית הראשונה בהיסטוריה ייצרו לפני פחות ממאתיים שנים, בני האדם נהנו לבהות בבואה שלהם עוד מקדמת דנא. כך נוצרה האגדה על נרקיסוס מלך הביצה וכך נכנסה המראה לספרים רבים כל כך לאורך ההיסטוריה, מתמונתו של דוריאן גריי ועד לאליסה בארץ המראה. עם זאת, מראות וזכוכית לא תמיד היו צמד חמד. במצרים העתיקה לצורך העניין, נהוג היה להביט בבבואות שהשתקפו מנחושת מלוטשת והיה זה רק בשנת 1835 עת נוצרה המראה המודרנית שהינה הצמדה של זכוכית למתכת דקיקה בתהליך מורכב שנקרא vacuum deposition.

מראות וזכוכית בעת המודרנית

בעבר הלא כל כך רחוק מראות וזכוכית היו קשים מאוד לייצור ותכשיטים רבים היו עשויים זכוכית ומראות לא היו נגישות לכולם. כיום טכניקות הייצור מאפשרות הוזלה משמעותית ביותר בעלויות וכתוצאה מכך רבים יכולים להרשות לעצמם לרכוש אותם, גם אם ידם אינה משגת ממון רב. מעצבי פנים רבים בארץ ובעולם עושים בשנים האחרונות שימוש נרחב הם במראות והן בזכוכיות הודות לטכנולוגיות שמאפשרות יצירה של משטחים גדולים בעלות יחסית נמוכה.

נפלאות בכל סגנון עיצוב

מראות וזכוכית נמצאות אתנו כל כך הרבה זמן, עד שכיום ניתן לשלב אותן כמעט בכל סגנון עיצוב שהוא, מהקלאסי והעתיק, דרך הכפרי והאותנטי ועד למודרני התעשייתי. בסגנון העיצוב הכפרי ניתן למשל לשלב זכוכיות עם מגוון חומרים טבעיים כגון עץ מסוגים שונים. ניתן להשתמש בזכוכיות בצבעים שונים ובדרגות שקיפות שונות ולשלבן למשל בדלת עץ כפרית למהדרין. כך למשל ניתן גם לשלב זכוכית עם נירוסטה ולייצר מעקה נירוסטה שקוף ומודרני.

האיכות הגבוהה של חומרי הגלם המודרניים מאפשרים שילוב של מראות וזכוכית בכל חדר שהוא לרבות חדר האמבטיה כמובן וכיום ניתן לראות יותר ויותר מדפים מזכוכית בחדרי אמבטיה פרטיים. היופי של חומרי הגלם המופלאים האלו הוא בכך שחדרים קטנים בגודלם יוצאים נשכרים באופן מיוחד משימוש בהם. זכוכית תורמת לתחושת המרחב והמראות יוצרות אשליה שהחלל ממשיך מעבר לקיר.

הקפדה על איכות וגימור

חשוב מאוד שבכל התקנה של מראות או זכוכיות ברחבי הבית, ובמיוחד בבתים עם ילדים, תבוצע הקפדה יתרה על איכות חומרי הגלם וכמובן ההתקנה. כאשר מזמינים איש מקצוע בתחום, חשוב מאוד לבדוק כי מדובר על איש מקצוע בעל וותק וניסיון של מספר שנים לפחות בתחום. בנוסף נהוג לבקש המלצות מגורמים מוכרים ואין מניעה גם לבקש לראות עבודות קודמות והוכחות לכך שהן עומדות על תילן מספר שנים לפחות.

הקפידו לעבוד רק מול אנשי מקצוע שמעניקים לכם תעודות אחריות עם סיום העבודות ושמקפידים לעבוד בהתאם לתווי התקן של מכון התקנים. לעולם אל תוותרו על הביטחון האישי שלכם לטובת העיצוב. מעקה זכוכית יפה ככל שיהיה  צריך להיות בטיחותי מספיק כדי לא להישבר גם אם יתנגשו בו בעוצמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>