מעקות זכוכית

פורסם על ידי - shiputznik ב08/10/2013 בעיצוב פנים |

ודאי גם לכם יצא כמה וכמה פעמים לראות מעקות זכוכית במקומות שונים. יתכן שמעקות אלו היו משולבים בעמודי נירוסטה או במאחזי עץ אך בכל מקרה הבסיס העיקרי של מעקות אלו היא הזכוכית. אבל למה דווקא זכוכית? מה כל כך מיוחד בה?

ובכן קצרה היריעה מלהכיל את הרשימה המלא והמפורטת של כל מה שכל כך נהדר ומיוחד בזכוכית. במאמר שלפנינו ננסה למנות את היתרונות העיקריים והבולטים ביותר של מעקות זכוכית וכן ננסה להבין מה הופך אותה לחומר כה אהוב ופופולארי לייצור מעקות. אז קדימה, אנחנו מתחילים…

פשוט כי זה יפה – הזכוכית היא חומר אשר כמעט כל דבר אשר מכיל אותו הוא יפה באופן בלתי רגיל. שולחנות, ויטרינות, גגונים ועוד אינספור פריטים עשויי זכוכית משדרים מראה יוקרתי ומיוחד. בדיוק כך גם כאשר מדובר בזכוכית. מיד נדון בעוד כמה יתרונות של הזכוכית על פני חומרי גלם אחרים, אך אין ספק שהתכונה הבולטת ביותר של הזכוכית היא האופי היוקרתי שאותו היא מעניקה לחלל שבו היא נמצאת ויופייה היחודי.

חוזק – נכון, אם ניקח כוס זכוכית ונפיל אותה על הרצפה, ככל הנראה שהיא תתנפץ לרסיסים. אך לא זו הזכוכית שממנה מיוצרים המעקות. מעקות זכוכית מיוצרים בתהליך מיוחד ומורכב למדי אשר גורם לזכוכית להיות חזקה באופן מיוחד. הזכוכית המשמשת לייצור מעקות מוכרחה לעמוד בתקנים מחמירים במיוחד על מנת להיות בטוחים בכל מאת האחוזים כי היא תספק את רמת הבטיחות המתבקשת.

הזכוכית: חביבת המעצבים – כמעט כל מעצב או אדריכל פנים מחזיק בארסנל האלמנטים שבהם הוא אוהב להשתמש במיוחד פריטים ואלמנטים עיצוביים שונים אשר עשויים מזכוכית. ראשית מכיוון שהזכוכית אינה 'מכבידה' על העיצוב בחלל, אינה גונבת את הפוקוס ומשתלבת באופן מושלם ואלגנטי בכל מקום . שנית, התפישה העיצובית המודרנית, המאופיינת לרוב במינימליזם ובקווים נקיים מתאימה לזכוכית כמו כפפה ליד.

השמיים הם הגבול – נוחות העיצוב של הזכוכית עצמה והעובדה כי ניתן לייצר אותה, כאמור, במידת חוזק וקשיות מדהימות מאפשרים למעשה לייצר ממנה כמעט כל דבר שתוכלו להעלות על הדעת: החל בפריטי ריהוט כמו שולחנות ומדפים וכלה בקונסטרוקציות מורכבות כדוגמת פירי מעליות וכיפות זכוכית למבנים שונים בעולם כולו.

מעקות זכוכית – שקוף שזו הבחירה המושלמת עבורכם

לא משנה מהו סגנון העיצוב בחלל שבו אתם מעוניינים להתקין מעקה משולב זכוכית, ניתן להתקין מעקות זכוכית בהתאמה לכל כיס ובמגוון עיצובים אינסופי. גם אם בחרתם במעקות משולבים המכילים מספר חומרים כמו מתכת או עץ וטקסטורות שונות ומגוונות וגם אתם מעדיפים דווקא את המראה הנקי – אין ספק שמעקה זכוכית הוא הפתרון המושלם עבורכם הן מבחינת המראה והן מבחינת החוזק ומידת ההגנה הנדרשת מכל מעקה באשר הוא.

תגיות: , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


*