מעקה זכוכית לפנים הבית ולחוץ

פורסם על ידי - shiputznik ב11/07/2013 בבית וצרכנות, עיצוב פנים, שיפוץ בבית |

אחד האלמנטים שמסוגלים להשפיע במידה ניכרת על עיצוב הפנים והחוץ הוא המעקה. מעקות ניתן למצוא במקומות רבים בפנים הבית כמו למשל בגרמי המדרגות ובקומות העליונות אך גם מחוץ לבית כמו סביב לבריכה למשל או לצד השביל המוביל לכניסה לבית. מאחר ובראש ובראשונה התפקיד של המעקות הוא לספק הגנה, לעתים קרובות נזנח התפקיד השני שלהם, כלומר תחום העיצוב. מעצב פנים מוכשר לעולם לא יזניח את הפן העיצובי על חשבון הפן הפרקטי של המעקות ואנחנו ממליצים לכם להיות ערים לחשיבות העצומה שיש למעקה בתוך הבית או מחוצה לו על העיצוב הכללי.

חומרים שונים ומשונים

כיום הטכנולוגיה המודרנית מאפשרת למעצבי הפנים ולאדריכלים לבחור מתוך מגוון עצום של חומרי גלם בבואם לעצב את המעקה שלכם. ישנם מעקות בסגנון כפרי שעשויים מעצים שונים כגון מייפל, אלון, אשוח ועוד. מעקות אלו יכולים להיות פשוטים ופרקטיים או מגולפים לעילא ולעילא ולשוות לחלל מראה של אחוזה כפרית מסרט ישן. החיסרון העיקרי של שימוש בעץ הוא בכך שמדובר על חומר שדורש תחזוקה רבה וכן שמדובר על חומר שאינו עמיד בפני חרקים כגון טרמיטים למשל. בנוסף לכך מעקה עץ אינו עמיד בפני חבלות או שריטות ולפיכך לא מומלץ להתקנה בבתים בהם ישנם ילדים ואינו מתאים לסביבה החיצונית של הבית שכן אינו עמיד בפני נזקי מזג האוויר.

מעקות רבים בימינו מיוצרים ממתכות שונות. החומר השולט בתחום זה הוא הנירוסטה, אותה פלדת אל חלד מבהיקה שידועה בזכות תכונותיה המיוחדות של גמישות, חוזק, ברק וחוסר יכולת להעלות חלודה. חומר מוביל נוסף מקבוצת המתכות הוא האלומיניום שניתן לעיצוב בקלות רבה מאוד ונחשב לאחת המתכות הקלות והחזקות ביותר בתעשיית המעקות. אבל אין ספק שהחומר המפתיע יותר בתחום המעקות הוא הזכוכית.

שקיפות, מרחב ויוקרה

מעקה זכוכית מהווה פתרון מושלם לבעייתיות שבמעקות. מן הסתם הבעייתיות שבכל מעקה באשר הוא טמונה בשבירת המרחב ובחלוקה שלו. מעקה זכוכית שקוף מבטל את החיסרון הזה ומאפשר תחושת מרחב ופתיחות ללא מעצורים. זו הסיבה שברוב הקניונים בהם תחושת המרחב נחוצה כל כך, משתמשים בזכוכית כחומר המרכזי בייצור המעקות.

בנוסף מעקה זכוכית משדר יוקרה, הדר ואצילות. הזכוכית אינה דורשת כמעט תחזוקה והתקנים המחמירים המודרניים דואגים לכך שלא צריך לחשוש מהתקנת מעקה שכזה בניגוד לימים עברו. היופי שבשימוש בזכוכית הוא שהזכוכית יכולה להתאים לכל סגנון עיצוב, החל מהכפרי דרך הקלאסי ועד למודרני. היא משתלבת נפלא עם כל חומר שהוא ולפיכך כיום ניתן לראות מעקות זכוכית ואבן, זכוכית ועץ ואפילו זכוכית משולבת עם מתכת.

הקפידו לרכוש אך ורק מוצרים תקניים

בכל מקרה שהוא ודאו שכל מעקה זכוכית שמותקן בביתכם או בחלל העסקי שלכם נושא תו תקן. כך תהיו בטוחים שאתם יכולים לישון טוב בלילה ושאף אחד לא ייפגע כתוצאה משימוש במעקה.

תגיות: , , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


*