מהו ארגז רוח ומה היתרונות שלו בהשוואה למוצרי גג אחרים?

פורסם על ידי - shiputznik ב30/07/2014 בשיפוץ בבית |

אם אתם מתגוררים במבנה אשר מורכב מגג רעפים בתקרת הבית יש לא מעט מוצרים כאלה ואחרים שעליכם לדאוג שיהיו באמתחתכם באופן שוטף לצורך תחזוקה שוטפת ותקינותו של הגג הלכה למעשה מן הסתם. ארגז רוח הוא אמצעי חשוב בכל מבנה בו יש גג עשוי רעפים. התפקיד של הארגז הוא להגן על הבית מפני פגעי מזג האוויר ולמנוע נזקים בלתי הפיכים לנכס, לקירות ולגג. ארגז המותקן בצורה מקצועית ונכונה יכול להחזיק מעמד לאורך שנים רבות. בנוסף, כיום ניתן לייצר ארגזי רוח מחומרי גלם מגוונים וכך לשפר את היכולת הבסיסית שלהם.

היתרון העיקרי של ארגז רוח הוא הגנה מפני רוח, מזג אוויר ובלאי מצטבר. זו השקעה משתלמת מבחינת בעלי בתים ונכסים, אך אי אפשר להתעלם גם מהמשמעות הדקורטיבית שלהם. הארגזים משנים לחלוטין את האופי של הבית ומוסיפים לו טאצ' ייחודי. בזכות השימוש הנרחב בארגזים הפכו המוצרים הללו לחלק חשוב בעיצוב גגות רעפים ואחרים.

שמירה ותחזוקה על גג עם ארגז רוח

ניצול נכון של הארגז מבטיח שמירה ותחזוקה של הגג לאורך זמן ובמינימום של הוצאות. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור:

א. ציפוי אלומיניום – לקוחות רבים בוחרים כיום לצפות את ארגזי העץ המסורתיים באלומיניום. הסיבה לכך קשורה להגנה אותה מספק האלומיניום עבור העץ, הן בפני נזקים רוח והן בפני נזקי גשם ורטיבות.

ב. ניקוי ופינוי – אחת לתקופה מסוימת כדאי לעלות על הגג ולבצע ניקוי של הארגז מפני עלים, לכלוך או חומרים אחרים שנתפסים בתוכו. את הניקוי רצוי לערוך באמצעים מקצועיים ותוך מעורבות של מומחים לטיפול בגגות רעפים.

ג. הדברה והרחקת מזיקים – גם חרקים וציפורים יכולים לגרום נזקים חמורים לארגז. יש לבצע הדברה מסביב לגג ובתוך הארגז, לשקול עבודות ציפוי למניעת חדירה אל תוך העץ ולהקפיד על עבודות תחזוקה למניעת בלאי.

לסיכום, ארגזי רוח נפוצים מאוד בקרב בעלי בתים בכל רחבי העולם ובשנים האחרונות הם זוכים להצלחה גם בישראל.

תגים: , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>