כך תעצבו את דלת הבית!

פורסם על ידי - shiputznik ב28/01/2013 בעיצוב פנים |

דלת כבר מזמן לא נחשבת עוד רק כאמצעי לביטחון והגנה. כיום מהוות דלת הדירה או הבית, וכן הדלתות הפנימיות בו, אביזר עיצובי לכל דבר. דלת הכניסה היא למעשה הרהיט הראשון שבו נתקלים כשמגיעים לביתכם. הדלתות השונות משמשות את דרי הבית ואת אורחיו מדי יום ביומו ובמשך מספר פעמים ביום, והן אמצעי הכניסה לחללים השונים המצויים ברחבי הבית והמשרד. אם כן, אין כל ספק שמגיע להן יחס מיוחד שמשמעותו – עיצוב ייחודי משלהן.

איך מעצבים דלת?

מבחר עשיר וכמעט אינסופי של דלתות כניסה מעוצבות נמכרות בישראל. יש דלתות כניסה או דלתות פנים מעוצבות שלהן גוונים רבים, החל מצבעים ניטראליים וסולידיים וכלה בכאלו שזכו לצבעוניות פורצת ומסחררת. דמיינו דלת בית בכתום בוהק, או בירוק דשא זועק, ואולי בכלל דלת בצבעי פאסטל פסטוראליים כמו אפרסק או ורוד? דלתות מעוצבות, בין אם אלו דלתות כניסה או דלתות פנים, יכולות להיות מיוצרות גם ממבחר חומרים מגוון, שכמובן מקנה להן אופי ומראה השונים מאוד זה מזה. שלא כדלתות הפנים, דלתות כניסה חייבות להיות גם חזקות ועמידות בפני פריצות ועל כן לרוב מוטב לבחור בדלתות שהמרכיב הבסיסי בהן הוא פלדה. אל הפלדה אפשר וכדאי להוסיף חיפוי או שילוב של חומר נוסף כמו אלומיניום, עץ, פרזולי ברזל, זכוכית ועוד ועוד. דלתות הפנים יכולות אף הן להתקשט באלמנטים שמותאמים אישית לפי בחירת הלקוחות, ואף להיות בעלות צבעוניות רבה או מגוונת (נניח בצבע שונה לכל חדר מחדרי הבית). דלת שהושקעו בתכנונה, הכנתה, ועיצובה מחשבה ויצירתיות תהיה ללא ספק אביזר קישוטי משגע לבית. היא יכולה לתרום אפילו תוספות כגון שילובים המספקים משחקי אור וצל מרתקים בחלל החדרים או להיות בעלת מרקם מפתיע ולהוסיף לביתכם נופך ועניין רב.

דלתות כניסה מספרות סיפור

דלת הכניסה לביתכם מספרת למעשה את הסיפור שלכם, ומראה לעולם את פניכם – האם אתם אוהבים פשטות או יוקרה מופגנת? האם יש לכם נטייה אמנותית? אולי אתם בכלל אוהבים יותר מכל סגנון כפרי וצנוע? כשאתם מזמינים את דלת הבית החיצונית זכרו לקחת בחשבון את הרושם שהיא מותירה כלפי חוץ על אורחיכם ועל שכניכם.

דלת לשנים ארוכות – למה לשים לב?

הפרמטר החשוב ביותר בדלתות כניסה הוא עמידותן ויכולתן לשמור על צורתן, צבען ואופיין הייחודי בתנאי חוץ רגילים או חריגים.

אלו הדברים שעליכם לברר בטרם רכישה:

  • האם הדלת עברה טיפול, שימור וציפוי מגן המתאימים להצבתה בחזית הבית בכל מזג אוויר?
  • האם הדלת נצבעה בתהליך אלקטרו סטטי ועברה "אפייה" בתנור בחום גבוה? אלו מחזקים את קליטת הצבע בפלדה ואת עמידות הצבע באופן סופי.
  • האם התוספות שיש לדלת עשויות מחומרים מגולוונים או לחליפין מברזל איכותי שעובר גילוון לאחר תהליך הייצור?
  • וכמובן: הביטחון – חובה שהדלת המעוצבת שלכם תהיה בטיחותית. רבים בוחרים דלתות העשויות מפלדה, המבטיחה רמת מיגון גבוהה וראש שקט.

תגים: , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


*