טיפים לעיצוב הבית

פורסם על ידי - shiputznik ב11/08/2014 בבית וצרכנות, עיצוב פנים, שיפוץ בבית |

אתם מתבוננים על הבית שלכם, ויודעים כי נדרש לשנות בו לא מעט דברים. עם כל הכבוד למאפיינים ה"טכניים" שלו, אתם מבינים כי לא ניתן אפילו להתחיל לחשוב על מגורים נעימים בו מבלי להכניס לתמונה עיצוב מוקפד, המשלב היטב בין אסתטיקה לפרקטיקה. אלא שבזה הרגע נכנסתם למשימה שהיא הכול חוץ מפשוטה. אז איך ניתן לבצע אותה על הצד הטוב ביותר?

חשיבותה של חלוקה לאזורים

עיצוב הבית הוא מונח רחב בכל קנה מידה, כך שכצעד ראשון יש לחלק אותו ל"למשתנים" המרכיבים אותו. דרך עיקרית לעשות זאת, כמובן, היא על פי החללים השונים של הבית. מרבית המשפחות בישראל מעניקות את מלוא תשומת הלב לאזורים המשותפים, ובעיקר הסלון או המטבח, וממקדים את עיקר ההשקעה בהם. האתגר האמיתי כאן הוא שכל אזור יעמוד בפני עצמו, אך רצוי שגם בקנה אחד עם החללים הסמוכים לו.

במקרים רבים, ניתן ואף מומלץ ליצור ניגודים שונים בין גוונים או חומרי גלם, היוצרים שלם הגדול מסך החלקים שלו. עם זאת, חשוב שלא להגזים יתר על המידה בסגנונות עיצוב, אלא לדבוק בסגנון מרכזי אחד, עם מספר "טוויסטים".

חשבו על הצרכים הספציפיים שלכם

אין עיצוב של בית אחד אשר דומה לחברו, וברור שהוא לא יכול להיות כזה: בכל בית מתגוררים אנשים אחרים, עם טעם משלהם. לכן, בשלבים הראשוניים של העיצוב עליכם להגדיר בדיוק למה אתם מצפים, איזו אווירה אתם מעוניינים ליצור בבית וכיצד ניתן לנצל את הנתונים הטבעיים שלו.

 אם לוקחים דוגמא נפוצה, דירה הכוללת מספר קומות, ועל אחת כמה וכמה גרמי מדרגות, מצריכה התקנת מעקות, כאלמנט בטיחותי. עליכם להחליט, עם זאת, מאילו חומרים יהיו עשויים המעקות, ומה יהיה עיצובם: מעקה נירוסטה בעל פרזול אפשרי, למשל, נחשב לבחירה הראשונה של רבים כיום.

הכניסו את בעלי המקצוע לתמונה

עם  כל הכבוד לרצון שלכם להשקיע, חשוב להדגיש נקודה משמעותית נוספת: עיצוב בית, על מנת שיהיה יעיל בכל קנה מידה, רצוי שיכניס לתמונה מספר בעלי מקצוע מרכזיים. את עיקר תשומת הלב מקבל, ובצדק גמור, מעצב הפנים, אשר יוכל לעיתים גם להפנות אתכם לבעלי מקצוע אחרים, הלוקחים חלק בתהליך.

נכון, שימוש בבעלי מקצוע מייקר את העיצוב. אולם, בטווח הארוך הוא גם יכול לחסוך לא מעט כספים: חשבו, למשל, על שימוש בחומרי גלם שאינם מתאימים, מה שעלול להתרחש בהיעדר ידע מקצועי, ומה שמצריך הוצאות כלכליות על החלפתם או תיקונם, במהלך השנים.

תגיות: , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


*