האם כדאי לשכור שירותים של מעצב פנים בשיפוץ?

פורסם על ידי - shiputznik ב02/09/2014 בבית וצרכנות, עיצוב פנים, שיפוץ בבית |

אחת למספר שנים, זה קורה כמעט בכל בית ישראלי: הרגע בו מבינים כי אין ברירה אחרת אלא להתחיל במלאכת השיפוצים. וכך, יודעים כי יוצאים למשימה שאינה פשוטה כלל, שכרוכה בעלויות שאינן מבוטלות, אך כוללת בתוכה את המפתח לשיפור משמעותי של מראה הבית וחווית המגורים בו.

פעמים רבות, מתווספת שאלה משמעותית אחת לסוגיית השיפוצים, והיא נוגעת לבעלי המקצוע שיחלשו על המשימה. האם, בהקשר הזה, בחירה במעצב פנים היא החלטה נבונה?

כל היתרונות של מעצב הפנים

הנחת היסוד היא שבכוחו של מעצב פנים מהשורה הראשונה להפוך את השיפוץ ליעיל יותר, מכל הבחינות. ברמה הכללית, אפשר בהחלט לטעון כי המעצב "מתרגם" את הרצונות של בעלי הבית מהשיפוץ שלהם, לגבי פעולות שמתבצעות בפני בשטח, מבחינה מעשית. אפשר לטעון, בהמשך לכך, כי המעצב יפתור אתגרים וקשיים שונים בעיצוב הבית: כך, למשל, ניצול מיטבי של חלל הנחשב למצומצם באופן יחסי. נקודת ההתבוננות שלו היא מקצועית נטו, ללא כל אותם היבטים סובייקטיביים שמאפיינים את בני הבית, כך שהוא חושב גם מחוץ לקופסה – דגש חיוני בדרך לשיפוץ המוצלח.

מעצב פנים מהשורה הראשונה יוכל, וזו נקודה חשובה נוספת, למצוא את השילוב החיוני שבין אסתטיקה לפרקטיקה, שעומדת בבסיסו של כל שיפוץ: אם מדובר על מעקות, למשל, מעצב הפנים יתרום לכך שהמעקות ימלאו לא רק את התפקיד הבטיחותי שלהם – מניעת נפילות וחלוקה בין מתחמים – אלא גם יהיו המרשימים ביותר, והמתאימים ביותר לבית נתון. ברור שכל פריט במלאכת השיפוץ צריך לעמוד בפני עצמו, אך גם להשתלב היטב במגמת העיצוב הכוללת של הבית. רק בעלי מקצוע, כאמור, ימצאו את האיזון החיוני הזה.

ומה באשר למחיר?

אין צל של ספק כי שימוש בשירותיו של מעצב פנים מייקר את המשוואה הכלכלית, שבמקרה של שיפוץ מקיף עלולה להיות לא פשוטה גם כך. אבל, וזה אבל גדול מאד, דומה כי כמעט בכל המקרים, השקעה זו מוכיחה את עצמה. זאת מכיוון שהמעצב תורם במידה לא מבוטלת גם לחיסכון הכלכלי של אלה שמבצעים את השיפוץ, בעיקר בכל הנוגע לתכנון מיטבי של השיפוץ, לשימוש בחומרי גלם חסכוניים שנועדו להישמר שנים ארוכות וכיוצא בזה.

מעצב פנים, פעמים רבות, מחזיק בקשרים ענפים עם בעלי מקצוע בתחום, שלוקחים גם הם חלק בשיפוצים: הדבר מעניק אפשרות של קבלת הנחות משמעותיות מהם, לעיתים בגובה של אחוזים נכבדים ממחיר העסקה. המעצב גם מונע מבעלי הבית לבצע טעויות שונות במהלך השיפוץ, כאלה שעלולות להביא, לאחר מספר חודשים או שונים, להוצאות כלכליות מיותרות נוספות.

תגיות: ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


*