הצורך במרזבים בכל בית

פורסם על ידי - shiputznik ב30/07/2014 בשיפוץ בבית |

תחזוקה של בית אינה דבר של מה בכך, ועל מנת שהיא תעשה בצורה טובה עד כמה שניתן, יש לדאוג בראש ובראשונה להתקנה של ציוד מתאים ובין השאר גם מרזבים. האמת היא כי יותר ויותר בעלי נכסים ובתים מבינים כיום את הצורך הנרחב במרזבים. התפקיד שלהם הוא לא רק לנקז את מי הגשם מהגגות, אלא גם למנוע מצבים של רטיבות, הרס, נזקים בלתי הפיכים לקירות חיצוניים ופנימיים ועוד. מעבר לכך, באמצעות מרזבים ניתן לפנות מים עומדים. מים מן הסוג הזה מהווים את מוקד המשיכה העיקרי של חרקים ומזיקים. פינוי של מים עומדים יכול לשפר באופן משמעותי את ההיגיינה בסביבת הבית ולתרום לתחושה נעימה יותר בקרב הדיירים.

יש סוגים רבים של מרזבים לפינוי מים וניקוז גשם מהגגות. יחד עם זאת, המאפיין המשותף לכולם הוא התפקיד של פינוי המים אל גינה, חצר או מקום המאושר על ידי הרשויות.

כך תדעו מה לבחור

מי שמתלבט בין אפשרויות שונות יכול לבצע את הבחירה בהתאם לשיקולים הבאים:

א. חיצוני או פנימי – הבחירה בין חיצוני או פנימי תלויה בעיקר בצרכי הבית ובמבנה. כל הפתרונות לניקוז ופינוי מים מאפשרים שילוב חיצוני או פנימי, לבחירת הלקוח. היתרון של אמצעי פינוי חיצוני הוא שניתן לתקן אותו בקלות, אולם החיסרון הוא חשיפה מוגברת לפגעי מזג האוויר.

ב. חומר גלם – השיקול העיקרי בעת בחירת מרזבים עבור הבית או העסק בא לידי ביטוי בהשוואה בין חומרי הגלם. ייצור פתרונות ניקוז מאלומיניום מבטיח משקל נמוך ועמידות נגד חלודה, אך אפשרויות אחרות הן שימוש בנחושת המעניק ערך מוסף מבחינה עיצובית. גם פח מגולוון או אבץ יכולים לתת מענה על דרישות מן הסוג הזה.

ג. פינוי – השימוש במרזבים לצורך פינוי מים או ניקוז מאגרים עומדים כפוף להוראות הרשות המקומית ובעל הנכס או הדירה אינו מחליט לבדו. לפיכך, רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שמבצעים התקנה ולוודא כי הכל נעשה על פי החוק והתקנות.

תגים: ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>